Zaznacz stronę

Przed Tobą najtrudniejszy, ale też najciekawszy fragment mojej opowieści. Pora żebym wprowadziła Cię w świat Duchów Światła. Jeśli do tej pory nie było w Twoim życiu okazji obcować z magicznymi istotami, może być Ci trochę ciężko. Nie martw się jednak, akurat duchy to tajemnicze, acz przemiłe stworzenia. Przeczytaj dokładnie moje instrukcje i stosuj się do nich, a staniesz się ich championem.

Duchy patronują trzem energiom, które przepełniają Toruń. Energia fizyczna to dynamiczna, wybuchowa siła. Słusznie kojarzy się z gorącym ogniem i żywiołem potrafiącym zarówno siać zniszczenie, jak i pobudzać do życia. Energia witalna jest nieco subtelniejsza, prowokuje do wzrostu i rozwoju, pielęgnuje, uzdrawia, przynosi ukojenie. Trzecia moc to energia cienia. W niej czają się nocne koszmary, ból i smutek.

Pamiętaj, że żadna z tych energii nie jest zła. Wszystkie trzy muszą istnieć, by życie mogło się normalnie toczyć. Przecież smutek z powodu straty bliskiej osoby nie jest zły, to naturalna kolej rzeczy. Dlatego nieważne, czy nosisz w sercu chęć pomagania małym kotkom, czy dbasz wyłącznie o własne interesy. Znajdziesz wśród Duchów Światła energię, z którą najlepiej będzie Ci współpracować.

W mieście znajdziesz trzy rodzaje świetlistych istot. W różnych zakątkach, na placach, uliczkach, pod muzeami i pomnikami, spotkasz małe duszki, które zawsze chętnie Cię wysłuchają i pomogą. Odwiedzając wszystkie instalacje Festiwalu Skyway odkryjesz kim są Arcyduchy, potężne istoty światła, patronujące tegorocznym widowiskom. Wśród nich jest kilka Równoduchów, które wyjątkowo jednoczą w sobie wszystkie trzy energie.

Zarówno Arcyduchy jak i Równoduchy mają swoje, niekiedy trudne charaktery. Niektóre są przemiłe, inne wymagają przysług zanim zgodzą się pomóc. Jest jednak jeden sposób, który działa przekonująco na wszystkie. Aby zdobyć przychylność tych potężnych istot musisz nauczyć się kreślić świetliste symbole. Ta magiczna sztuczka nie należy do najprostszych, więc pozwól, że szerzej opowiem Ci o niej przy następnej okazji.