Zaznacz stronę

Ciemność potrafi wszystko pochłonąć, a światło rozjaśnić każdy mrok. Pewnie znasz te powiedzenia bardzo dobrze. To nie są jakieś tam bujdy, a konkretna broń przeciw Pustce, dla której zgubna jest każda energia i siła ją odpychająca. Właśnie dlatego duchy światła są tak bardzo potrzebne w walce z naszym okrutnym wrogiem. Są energią zdolną do pokonania Pustki, odparcia jej ataku i przepędzenia.

Wiesz co najbardziej fascynuje mnie w naturze duchów światła? To, że zdają się znać przyszłość i nigdy nie są zaskoczone tym co nadchodzi. W obliczu zagrożenia, jakim jest Pustka, pozostają niewzruszone, a wręcz obojętne. Jakby były pogodzone z losem, że ich kres nadchodzi i już niebawem przestaną istnieć wraz z całym światem. Taka postawa jednocześnie mnie przeraża, ale też budzi podziw.

Nie zmienia to absolutnie faktu, że duchy światła stanowią jedyny ratunek i tylko one są nam w stanie pomóc w walce z Pustką. Codziennie staję przed wyzwaniem przekonania ich, że warto jest działać i podzielić się mocą z nami, śmiertelnikami. Duchów jest ogromna ilość, więc gdyby wszystkie zgodziły się pomóc, jesteśmy w stanie uratować Toruń oraz resztę świata. Problem w tym, że ja jestem jedna, a niebezpieczeństwo wielkie.

Dlatego właśnie do Ciebie się zwracam. Tylko wspólnymi siłami możemy odmienić zły los. Im więcej walecznych serc zbierze się w drużynę i weźmie broń do ręki, tym większa szansa na wygraną. Jestem pewna, że masz w sobie odwagę potrzebną do działania. Już sam fakt, że czytasz moje słowa oznacza, że mam w Tobie bratnią duszę i być może spotkamy się na polu walki, jakim jest toruńska starówka.

Pamiętaj, duchy światła oświetlą nam drogę, jeśli tylko wykażemy się odwagą i zaangażowaniem. To nie czcza gadka motywacyjna. To wołanie o wsparcie, a przede wszystkim wezwanie do obowiązku, bo komu jak nie Tobie ma zależeć na własnym istnieniu. Mam nadzieję, iż już wiesz, że bez Ciebie nie uda się osiągnąć celu. W kolejnej mojej wiadomości zdradzę Ci jak pertraktować z duchami.