Zaznacz stronę

Boisz się ciemności? Nawet jeśli nie, to pewnie i tak wydaje Ci się bardziej niepokojąca niż oświetlone i słoneczne miejsca. Nic dziwnego, w cieniu jest szansa się zgubić i nigdy już nie odnaleźć drogi powrotnej, ale można też spokojnie zasnąć i dać odpocząć oczom. Widzisz więc, że te dwie przeciwności niekoniecznie dzielą się na dobrą i złą. Dzieje się tak dzięki równowadzę, która panuje między obiema siłami, a którą ja, szamanka Nabell, pielęgnuję.

Prawdziwym zagrożeniem dla Świata jest coś zupełnie innego. Coś w czym ani światło, ani ciemność nic nie znaczą. Coś w czym nie istnieje nic. Pustka – zła moc, która pożera wszelką materię i energię, w której nie przetrwa ani życie, ani śmierć. Po jej przemarszu nie pozostaje absolutnie nic, ale nie ma też nikogo kto mógłby zapłakać nad losem unicestwionych. Nieważne jak potężnym się jest, jeden błąd i znikasz z kart historii.

Pustka nie ma określonego kształtu. Czasami przybiera formę mgły rozlewającej się po świecie, czasem czarnej dziury, która wciąga wszystko co napotka. Jej istotą jestestwa jest pochłaniać i unicestwiać, sprawić by nie było już niczego. Niektórych, na przykład Hamleta z jego odwiecznym dylematem “być albo nie być?”, ciągnie do Pustki. Widzą w niej upragniony lek na swoje problemy.

Wiem, że ciężko jest Ci wyobrazić sobie całkowitą nicość. Zawsze, nawet w najgorszym wypadku po prostu zapadała ciemność. Tyle, że w ciemności może jeszcze pojawić się malutkie światło, które rozpędzi mrok. W Pustce nie ma szans pojawić się ani światło, ani ciemność, a tym bardziej nie może zakiełkować w niej życie. Dlatego tak ważne jest, by odpędzić Pustkę. Skutki jej przybycia są nieodwracalne.

Nie wiem, skąd przychodzi i nie wiem, dokąd zmierza, ale jestem pewna, że nie spocznie póki we wszechświecie nie zostanie absolutnie sama. Toruń jest tylko przystankiem na jej drodze zniszczenia, ale ja chcę by stał się ostatnim miejscem, po które sięgnęła. Festiwal Skyway to idealny moment, by zagrodzić jej przejście i raz na zawsze pokrzyżować plany. Mam nadzieję, że Cię nie przeraziłam i wrócisz, gdy znów się do Ciebie odezwę.