Zaznacz stronę
O wielu miastach zwykło się mówić, że są magiczne. Na przykład romantyczny Paryż, wytworny Londyn, antyczny Rzym i wiele innych przykładów metropolii z charakterem. Wśród polskich miast pod tym względem wyróżnia się Toruń. Stare, gotyckie miasto potrafi zachwycić turystę z każdego zakątka świata. Nie każdy jednak potrafi dostrzec tą nierealną odrobinę magii, która nie jest tylko klimatem i atmosferą.

 

Toruń skrywa wiele sekretów i zagadek, które nie mieszczą się w głowach mieszkańców i przyjezdnych. Dla dociekliwych i wrażliwych na nadnaturalne moce miasto regularnie uchyla rąbka tajemnicy. Festiwal Światła to jedna z okazji, by na własne oczy zobaczyć tętniącą w Toruniu magiczną moc. W tych dniach szarą i nudną rzeczywistość zastępuje atmosfera nierealności i fantastyczny klimat.

 

Skyway jest świętem równowagi między siłami światła i ciemności. W końcu jedno nie mogłoby istnieć bez drugiego, prawda? Energia drzemiąca w każdym przedmiocie, czynności i myśli budzi się, by przez kilka dni przepełniać mieszkańców oraz gości Torunia i dać im siłę na nadchodzącą jesień i zimę. Magia chwili przeminie, ale wspomnienia pozostaną i wywołają ciepły uśmiech nawet w najmroźniejszy dzień.

 

Jestem Nabell, szamanka Duchów Światła. Od tysięcy lat wędruję po świecie i pielęgnuję kruchą nić porozumienia między świetlistymi istotami. Nie mieszkam w wigwamie, nie noszę pióropusza, nie jeżdżę konno na oklep, by połączyć się z duchem mojego rumaka. Jestem dziewczyną z miasta, która ma dobry kontakt z duchami i zgodziła się dbać o ich interesy w dobie postępu cywilizacyjnego i nowych technologii.

 

Chciałabym napisać, że zwracam się do Ciebie z propozycją wspólnej zabawy na Festiwalu. Niestety nie zapowiada się bym miała w tym czasie chociaż chwilę na beztroską zabawę. Odwiecznym zagrożeniem dla energii światła i cienia jest Pustka. Ale na czym dokładnie polega ten konflikt i jakiemu zagrożeniu stawiam czoła, dowiecie się w kolejnej wiadomości. Póki co, cieszcie się sielanką.